"HAYALÎ' NİN HAYALİ" - Nilüfer Kent Tiyatrosu

1924 Mübadelesi' nde, çocuk yaşında bir gemi kazasında annesini kaybeden ve babasıyla beraber ıssız bir adaya çıkan Tacettin, kırk sene sonra, 1964  3. Bursa Festivali sırasında, o sene adada yaşananları anlattığı  bir gösteri yapmaya karar verir. Hem de adada öğrenmeye başladığı sanatının incelikleriyle bezeyerek.

Yazan ve Besteleyen: Burçak Çöllü
Oyunu Kuran ve Yöneten: Yiğit Sertdemir

"NİHAYET MAKAMI" - Altıdan Sonra Tiyatro

23.Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri - Yılın En Başarılı Sahne Müziği

XIX.Direklerarası Seyirci Ödülleri - Özgün Tiyatro Müziği 

“Senin hatan. Uçursaydın şarkılarını. Kim dedi sana, kalbinde zapt et, diye.”

İşgal altındaki İstanbul’da, bir zamanların şöhretli şairesi Şehvar Hanım’ın yalnız hayatı, bir ziyaretle değişir. Eski hizmetçisi Sabriye onu yoklamaya gelmiştir, üstelik yanında anılar, hikayeler, insanlar, şiirler, şarkılar, en çok da şarkılar vardır.

Yazan ve Yöneten: Burçak Çöllü
Dramaturg: Sinem Özlek
Özgün Müzik: Burçak Çöllü
Dekor Tasarım: Yiğit Sertdemir
Kostüm Tasarım ve Uygulama: Sinem Öcalır
Işık Tasarım: İsmail Sağır

Yaralarım Aşktandır

Toprağa emanet edilmeyi bekleyen bir kadın kendi arafında ömrünün şiirini yazıyor. Furuğ Ferruhzad anlatıyor…

Ölüsüne bile tahammül edilemeyen, cenazesi bekletilen “aykırı bir kadın” aklınızdan çıkmayacak sözler fısıldamak üzere sahne alıyor.

Yazan: Şebnem İşigüzel

Yöneten: Berfin Zenderlioğlu​

Müzik ve Ses Tasarımı: Burçak Çöllü

"At Gözü" - Altıdan Sonra Tiyatro

Özgün ve kimlikli işleriyle, ardından gelenlere ışık olan usta oyun yazarı ve tiyatro insanı Sermet Çağan’ın aklından çıkıp, kendisi de bir tiyatro insanı olan yol arkadaşı Seçkin Selvi’nin ağzından bize kadar erişen bir oyun tasarısı At Gözü.
Sermet (Çağan) ve Seçkin (Selvi), yaşanmışlıkları, aşkları, dirençleri, gerekeni yapma cesaretleriyle gerçek olamayacak kadar masalsı, oysa masal olamayacak kadar gerçekler… Usta yazarın anısına “At Gözü”nü sahnede görme hayali, onlarla beraber bir masala dönüştü; anlatması, doğmamış çocukları olarak onlarla büyüyen bize düştü.

Fikir: Sermet Çağan

Yazan&Yöneten: Yiğit Sertdemir​

Özgün Müzik: Burçak Çöllü

"Sherlock Hamid" - Bakırköy Belediye Tiyatroları

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri - Yılın Özgün Sahne Müziği 

İstanbul, Makriköy; 1900 yılları... Yüce Sultan Abdülhamid Han Hazretleri en büyük zevki olan Sherlock Holmes hikayelerini sahnede izlemek ister. Bu devletlu isteğin memurluğu bula bula zavallı Makriköylü Mithat Efendi’yi bulur. Halbuki kumpanyası hapiste, kendisi içmekte... Amma ve lakin fermana karşı boynu kıldan ince... Yetmez gibi İstibdadın sopası Makriköy’ün tepesinde, uçan kuştan haber alan jurnalciler peşinde, Mithat Efendi’nin kellesi tehlikede... Kelleyi kurtarmak için koca Makriköy’de bir Sherlock, bir Watson mu bulunamayacak? Bulunur bulunmasına. Ama İstanbul gibi yangın yerinde Sherlock nasıl bir Sherlock ola ki?

 

Yazan: Ahmet Sami Özbudak

Yöneten: Berfin Zenderlioğlu

Özgün Müzik: Burçak Çöllü

"III. RICHARD" - Altıdan Sonra Tiyatro

Shakespeare ustanın her şeyi mubah gören omurgasızlığıyla eze çiğneye,kanata kanırta en tepeye yükselen krallarından III.Richard,görmeyenler ve ille de görmek istemeyenler için kimbilir kaçıncı kez tiyatro sahnesinde.

 

Yazan: W.Shakespeare

Yöneten: Yiğit Sertdemir

Özgün Müzik: Burçak Çöllü